Gizlilik Politikası
Ana Sayfa / Gizlilik Politikası

İstyatur’u internet üzerinden otel yada paket tur rezervasyonu yapmak için tercih etmenize neden olan güven duygusu bizler için çok önemlidir.
Bu nedenle kişisel bilgilerinizin ( kredi kartı bilgileriniz dahil ) mahremiyet ve gizliliğini önemle muhafaza etmekteyiz.

BİLGİ TOPLAMA

Bir otel veya paket tur tipi için rezervasyon yaptığınızda adınız, soyadınız ev veya iş adresiniz, işe ait veya kişisel e-posta adresiniz, cep, ev veya iş telefon numaranız, kredi kartı bilgileriniz (kredi kartı cinsi ve numarası, CVC kodu, son kullanım tarihi, kredi kartı sahibinin adı), rezervasyonla ve detaylarla ilgili tercihlerinizi mümkün olduğunca sorgulayan çevrimiçi formları doldurmanız istenecektir. Bu bilgiler rezervasyonunuzu işleme almak, gerçekleştirmek ve sonuçlandırmak için gereklidir.

KİŞİSEL BİLGİLERİN İFŞASI

Hizmetlerimizle ilgili olarak şu bilgileri aşağıdaki nedenlerden dolayı talep etmekteyiz.

Rezervasyon Emirleri: Rezervasyonunuzu tamamlamak amacıyla ve kanunen gerekli ifşaat, adli soruşturmalar, celp ve mahkeme kararları dışında adınızı, iletişim bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi hiç kimseye bildirmemekteyiz...

Anketler: Rezervasyonu tamamladığınız takdirde, otelde konakladığınız yada paket tura katıldığınız süre bitiminden hemen sonra konuk değerlendirme formunu, dilerseniz isim vermeden, doldurmanız için size e-posta ile bir davetiye gönderilmesini kabul etmiş olursunuz. Konuk değerlendirmesini tamamlamak suretiyle, sadece ve sadece (muhtemel) müşterileri ilgili otelin/turun servis (durumu) ve kalitesi hakkında bilgilendirmek amacıyla konuk değerlendirmesinin internet sitemizdeki ilgili otel bilgi sayfasına yüklenmesine rıza göstermiş olursunuz.

Değerlendirmeleri tamamen kendi takdirimize bağlı olarak tanzim etme, reddetme veya silme hakkımızı muhafaza etmekteyiz. Konuk değerlendirme formu bir anket olarak kabul edilmelidir ve ticari fırsatlar, davetler ya da teşvikler içermemektedir.

ÇEVRİMİÇİ GİZLİLİĞİN MUHAFAZA EDİLMESİ VE KORUNMASI

İstyatur Avrupa kişisel veri koruma kanunları uyarınca kişisel verilerin suistimali ve yetkisiz girişi önlemek amacıyla sıkı güvenlik prosedürleri takip etmektedir. Herhangi bir ağ dışına çıkmanın size çevrim içi reklamlar gönderilmeyeceği veya bunlara ya da piyasa analizlerine konu olmayacağınız anlamına gelmediğini dikkate alınız. Ancak bu adım dışına çıktığınız ağın size web tercihlerinize ve kullanım alışkanlıklarınıza göre kişiselleştirilmiş reklamlar gönderemeyeceği anlamına gelmektedir.

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZİN GÜVENCE ALTINA ALINMASI

Bize sağlanan kişisel bilgileri güvence altına almak amacıyla uygun iş sistemleri ve prosedürleri uygulamakta ve kullanmaktayız. Örneğin kredi kartı bilgileriniz bize tüm kişisel ve kredi kartı bilgilerinizi şifreleyen bir güvenli sunucu protokolü aracılığıyla iletilmektedir. Kullanılan şifreleme yöntemi endüstri standardı olan "Secure Socket Layer ( SSL )" teknolojisidir. SSL sertifikamız RapidSSL tarafından sağlanmaktadır. Sunucu ve ağımız yetkisiz girişlere karşı koruma duvarları tarafından korunmaktadır ve sunucularımıza yetkisiz giriş veya suistimallere (ve buna yönelik denemeleri) izlemek ve tespit etmek üzere oluşturulmuş güvenlik ihlallerini tespit sistemlerimiz bulunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz rezervasyonunuzdan sonra azami 10 gün boyunca tarafımızdan muhafaza edilecek, bu süreden sonra silinecektir.

İSTYATUR SİZE NE ZAMAN İLETİ YOLLAR

Rezervasyon yaptıktan sonra rezervasyonunuzla ilgili bütün bilgileri içeren bir onay mesajı alacaksınız. Bu mesajı rezervasyonunuzun teminatı olarak otele götürebilirsiniz. Otele varışınızdan kısa süre önce gideceğiniz yer hakkında bilgi, rezervasyonunuz ve gideceğiniz yer ile ilgili belirli bazı bilgi ve fırsatları (bizzat tercihle talep ettiğiniz ölçüde üçüncü kişilerin sunduğu fırsatlar dahil) içermesi muhtemel bir e-posta gönderebiliriz. Ayrıca otelde kalışınızın ardından size doldurmanız ümidiyle bir konuk değerlendirme anketi göndereceğiz. Tamamladığınız konuk değerlendirmesi formu, sadece ve sadece ( muhtemel ) müşterileri ilgili otelin servis ( durumu ) ve kalitesi hakkında bilgilendirmek amacıyla internet sitemizdeki ilgili otel bilgi sayfasına yüklenebilir. Bizden bülten veya diğer bilgiler içeren e-posta iletilerini onayladığınız ölçüde alacaksınız.

İLETİŞİM

İstyatur kişisel bilgilerin işlenmesinden sorumlu taraftır.

İstya Tur ve Turizm Ticareti Ltd. Şti.


Kişisel ve benzeri diğer bilgileri toplama, iletme ve işleme yöntemimizi dilediğimiz zaman değiştirme hakkını muhafaza etmekteyiz. Dolayısıyla bu Gizlilik Bildirimi son değişiklikleri yansıtmak üzere bazen değişikliğe uğrayabilecektir.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Belge No : A-9295
Copyright © 2016 İstya Tur ve Turizm Ticareti Ltd. Şti. / Tüm hakları saklıdır.
İstyatur.com’da yayınlanan tüm fiyatlar ilgili üründe kontenjan olması durumunda ve belirli dönemlerde geçerlidir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İstyatur sorumlu tutulamaz.