Paris Turu
2019 Mart
Kişi Başı
299.00
En Ucuz Tarih
20.03.2019
Gece Sayısı
3 Gece 4 Gün
Pegasus Hava Yolları ile
3* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
Paris
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve Panoramik Şehir Turları Dahil
Schengen Vizesi İle Katılım Yapılabilir. Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir.
Tur Programını Yazdır
Fiyat
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
 
Hesaplayın
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
20.03.2019 3* Yarı Merkezi Otel299.00 €389.00 € 299.00 €0 - 2 Yaş 50.00 €
2 - 12 Yaş 289.00 €
Taksitler »

PARİS TURU


Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkanı!

 

Versailles Sarayı Bahçeleri Turu Dahil !

20 Mart 2019 Hareket

3 Gece 4 Gün

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 250 Euro yerine 225 EURO !!!

Louvre Müzesi & Paris Gece Turu (50 €) + Paris Fenomenleri Turu (100 €) + Brugge & Gent Turu (100 €)

*** Eiffel Kulesi’nde öğle yemeği, kulenin 1. katındaki restoranda soft lunch olarak sunulacaktır. (Başlangıç, ana yemek, tatlı, 1 adet alkollü ya da alkolsüz içecek ve yemek sonunda kahve ikramı)

*** Vesailles Sarayı Terası ve Bahçeleri gezimiz esnasında dileyen misafirlerimiz ön rezervasyon koşulu ve müsaitliğe bağlı olarak kişi başı 18 € giriş bedeli ile sarayın müze bölümünü ziyaret edebilirler. Versailles Saray Müzesini ziyaret etmek isteyen misafirlerimizin tur hareket tarihinden en geç 3 gün önce acentelerini arayarak rezervasyon yaptırmalarını önemle rica ederiz.

*** Otellerde giriş (check-in) saati 15:00 ve sonrası, çıkış (check-out) saati ise 11:00 ve öncesidir.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – PARİS – VERSAİLLES

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1133 sefer sayılı uçuş ile saat 08.45 ’de Paris ‘e hareket. Yerel saat ile 10.30’da Paris ‘e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile halen Avrupa ‘nın en büyük saray unvanını koruyan Versailles Sarayı’na hareket ediyoruz. 1919 yılında Versay Tarih Antlaşmasının imzalandığı, Kral XIV. Louis ve Napolyon ‘un yaz dönemlerinde vakitlerinin çoğunu geçirdikleri 2300 odalı bu Avrupa sarayın eşsiz peysaj eserleri ile donatılmış bahçesinde gerçekleştireceğimiz gezi sonunda (Versailles Sarayı Müzesi hariç), sarayın teras bölümünde birbirinden güzel manzara resimleri çekebileceksiniz..Rehberimizin süresini belirleyeceği serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz ön rezervasyon ve müsaitliğe bağlı olarak ilave ücret ödeyerek sarayın müze bölümünü gezebilirler. Versailles Sarayı bahçelerinde gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında düzenlenecek panoramik Paris şehir turu esnasında görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Şehir turu sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Louvre Müzesi & Paris Gece Turu programımızı (50 Euro) gerçekleştiriyoruz. Orta çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012 ‘de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Bünyesinde başlıcaları Mona Lisa, Venus de Milo gibi 35.000 ‘den fazla resim, heykel ve çeşitli sanat eserini barındıran müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğinde bir cam piramit görünümüne sahip anıt eser da bulunmaktadır. Louvre Müzesi ziyaretimiz sonrasında Paris ‘i akşam ışıkları altında keşfediyor ve sokaklarında gezimizi sürdürüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


2. Gün: PARİS – (Paris Fenomenleri Turu) – (Lido Show)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesinde Öğle Yemeği & Seine Nehri Tekne Gezisi & Montmartre & Sacré-Coeur & Notre Dame) turumuza katılabilirler (100 Euro). Paris Fenomenleri turumuzda ilk olarak Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasındaki durağımız Paris ‘in hatta Fransa ‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi olacaktır. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi esnası ve sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulede önce Paris ’in eşsiz manzarasının tadını çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekecek, sonrasında ise Eiffel Kulesinde öğle yemeğimizi alacağız. Soft lunch tarzında servis edilen yemek sonrasında Paris Fenomenleri turumuza Paris ‘in en çok ziyaret edilen mekanı Notre Dame Katedrali ile devam ediyoruz. Her zaman şehrin dini merkezi durumunda olan katedral aynı zamanda esas kapsının önünde yer alan “kilometre sıfır” sayesinde konum olarak şehrin merkezi olarak da kabul edilir. Katedral ve kulelerine yapacağımız bu panoramik ziyaret bitiminde şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi 'ne gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası ‘nı (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Tam gün boyunca sürecek bu gezimizde son durağımız turumuzu tamamlıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Lido Show ‘a (110 €) katılarak 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


3. Gün: PARİS – (Brugge & Gent Turu)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tam günlük Disneyland Turu ‘na (Tek park bileti 100 Euro & Çift park bileti 120 Euro) katılabilirler.

Dileyen misafirlerimiz ise tam günlük Brugge & Gent Turu programımıza (100 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, eski çağlardan bu yana coğrafi konumu sayesinde Batı Avrupa ‘nın en önemli ticaret merkezlerinden olan çikolataları, dantelleri ve goblenleri ile ünlü şirin orta çağ kenti Brugge ‘ü gezeceğiz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika ‘nın Venedik ‘i” olarak anılan Brugge, adeta bir rüya şehir. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar ayakta kalmıştır. Şehir meydanında karşımıza çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıran renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine çekecek. Brugge gezimiz sonrasında ikinci durağımız Gent olacaktır. Orta çağdan bu yana Avrupa ‘nın en büyük ve zengin şehirlerinden biri olan Gent, günümüzde ise nemli bir liman kenti durumundadır. Adını “iki nehrin birleştiği yer” anlamında ”Ganda” kelimesinden alan Gent şehri, tıpkı Brugge ‘de de olduğu gibi kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Kuzey ‘in Venedik ‘i” olarak da adlandırılır. Kanalları, şirin taş sokakları, nehrin iki yakasında yer alan evleri, görkemli tarihi yapıları ile şehir, tam bir açık hava müzesi görünümünde. Tur bitiminde vereceğimiz kısa serbest zamanın ardından Paris ‘teki otelimize dönüyoruz. Otelimizde dinlenmek üzere serbest saatler.


4. Gün: PARİS – İSTANBUL

Kahvaltının ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Havalimanına varışımız ile birlikte pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ’nın PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile 16:05 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:35 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na hoş geldiniz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile S.Gökçen HL (SAW) – Paris (ORY) – S.Gökçen HL (SAW) gidiş dönüş uçak bileti
 • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • Belirtilen 3* otelde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama,
 • Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  
 • Paris, panoramik şehir turu ve/veya çevre gezileri
 • Versailles Sarayı Bahçeleri Turu
 • İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri  
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: Sabiha Gökçen Havalimanı

ÖNEMLİ NOTLAR

 

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz


İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Gerekmemektedir


Bu tur programına katılmak isteyen normal pasaport sahiplerinin , tur tarihlerini kapsayan geçerli Schengen vizeleri bulunmaması halinde aşağıda detayları verilen evrakları hazırlayarak acentemiz kanalı ile vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

 

TURİSTİK SCHENGEN VİZESİ 


Ortalama İşlem Süresi

Schengen vizesi başvurusu işlemleri , seyahatin gerçekleşeceği döneme bağlı olarak konsolosluğun yoğunluğuna göre ortalama 5 işgünü sürmektedir.


Şahsi Başvuru ve Parmak İzi Uygulaması Hakkında :

 • Son 5 sene içerisinde herhangi bir Schengen Konsolosluğu ‘nda vize işlemleri amacıyla parmak izi uygulamasına tabi tutulmamış başvuru sahiplerinin , evraklar işleme girdikten sonra belli olacak gün ve saatte parmak izi uygulaması amacıyla vize başvuru merkezinde bulunmaları gerekecektir. 
  ( Bu uygulama şahsi başvuru niteliğinde olmayıp, sadece parmak izi alımı için yapılmaktadır )
 • Daha önce herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ve ilk kez Schengen vizesi alacak başvuru sahiplerinin , ikamet ettikleri bölgeye bağlı konsolosluğa şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İşverenlerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla seyahat tarihlerini , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi
 • Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibine yada şirkete ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

  

Devlet Memurlarının Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Bağlı bulunduğunuz devlet kurumundan görevinizi , seyahat tarihlerinde izinli olduğunuzu belirten , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış resmi dilekçe
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Görevli kimlik kartı fotokopisi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Çalışanların Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Çalışanı olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla çalışanın ismi , görevi , seyahat tarihleri , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Çalışılan Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )
 • Çalışılan şirketin vergi levhası fotokopisi
 • Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Çalışılan şirketin İmza sirküleri fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK prim dökümü
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

 

 

Emeklilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Emekli olduğunuz banka yada kurumdan alınmış maaş dökümü
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Öğrencilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • 18 yaşından küçük tüm başvuru sahipleri için ebeveynlerinin noterden aldıkları muvaffakatname yazısı
 • Başvuru sahibi tarafından ( başvuru sahibi 18 yaşından küçükse sponspor ebeveyni tarafından ) ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Okuldan alınan öğrenci belgesi
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise sponsor ebeveynin ) banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Avukatların Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Bağlı bulunulan barodan alınan , seyahat tarihlerini ve amacını belirtir ıslak imzalı ve kaşeli vize başvuru dilekçesi
 • Barodan alınan kayıt belgesi
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Eğer hukuk bürosunda çalışan iseniz ; SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordroları
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Gerekmemektedir


Bu tur programına katılmak isteyen normal pasaport sahiplerinin , tur tarihlerini kapsayan geçerli Schengen vizeleri bulunmaması halinde aşağıda detayları verilen evrakları hazırlayarak acentemiz kanalı ile vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

 

TURİSTİK SCHENGEN VİZESİ 


Ortalama İşlem Süresi

Schengen vizesi başvurusu işlemleri , seyahatin gerçekleşeceği döneme bağlı olarak konsolosluğun yoğunluğuna göre ortalama 5 işgünü sürmektedir.


Şahsi Başvuru ve Parmak İzi Uygulaması Hakkında :

 • Son 5 sene içerisinde herhangi bir Schengen Konsolosluğu ‘nda vize işlemleri amacıyla parmak izi uygulamasına tabi tutulmamış başvuru sahiplerinin , evraklar işleme girdikten sonra belli olacak gün ve saatte parmak izi uygulaması amacıyla vize başvuru merkezinde bulunmaları gerekecektir. 
  ( Bu uygulama şahsi başvuru niteliğinde olmayıp, sadece parmak izi alımı için yapılmaktadır )
 • Daha önce herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ve ilk kez Schengen vizesi alacak başvuru sahiplerinin , ikamet ettikleri bölgeye bağlı konsolosluğa şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İşverenlerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla seyahat tarihlerini , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi
 • Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibine yada şirkete ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

  

Devlet Memurlarının Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Bağlı bulunduğunuz devlet kurumundan görevinizi , seyahat tarihlerinde izinli olduğunuzu belirten , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış resmi dilekçe
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Görevli kimlik kartı fotokopisi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Çalışanların Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Çalışanı olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla çalışanın ismi , görevi , seyahat tarihleri , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Çalışılan Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )
 • Çalışılan şirketin vergi levhası fotokopisi
 • Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Çalışılan şirketin İmza sirküleri fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK prim dökümü
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

 

 

Emeklilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Emekli olduğunuz banka yada kurumdan alınmış maaş dökümü
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Öğrencilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • 18 yaşından küçük tüm başvuru sahipleri için ebeveynlerinin noterden aldıkları muvaffakatname yazısı
 • Başvuru sahibi tarafından ( başvuru sahibi 18 yaşından küçükse sponspor ebeveyni tarafından ) ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Okuldan alınan öğrenci belgesi
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise sponsor ebeveynin ) banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Avukatların Hazırlaması Gereken Evraklar :

 • Bağlı bulunulan barodan alınan , seyahat tarihlerini ve amacını belirtir ıslak imzalı ve kaşeli vize başvuru dilekçesi
 • Barodan alınan kayıt belgesi
 • Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Eğer hukuk bürosunda çalışan iseniz ; SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordroları
 • T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
 • Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • 2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)
 • Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri
 • Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Uçak bileti & rezervasyonu görselleri
 • Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Belge No : A-9295
Copyright © 2016 İstya Tur ve Turizm Ticareti Ltd. Şti. / Tüm hakları saklıdır.
İstyatur.com’da yayınlanan tüm fiyatlar ilgili üründe kontenjan olması durumunda ve belirli dönemlerde geçerlidir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İstyatur sorumlu tutulamaz.