Kuzey Avrupa Işıkları - THY
Stockholm (2) – Oslo (2) – Malmö - Helsingborg (1) – Kopenhag –Hamburg (1) – Amsterdam (1)
Kişi Başı
En Ucuz Tarih
Gece Sayısı
7 Gece 8 Gün
Türk Hava Yolları tarifeli seferi
3 ve 4 Yıldızı Şehir Dışı Oteller
Stockholm (2) – Oslo (2) – Malmö - Helsingborg (1) – Kopenhag –Hamburg (1) – Amsterdam (1)
Panoramik şehir turları ve Türkçe rehberlik hizmetleri dahildir.
Schengen Vizesi gereklidir. Yeşil pasaporta vize gerekmez.
Tur Programını Yazdır
Fiyat
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
 
Hesaplayın

 

KUZEY AVRUPA IŞIKLARI


İsveç & Norveç & Danimarka & Almanya & Hollanda

 

Stockholm (2) – Karlstad - Oslo (2) – Malmö - Helsingborg (1) – Kopenhag –Hamburg (1) – Bremen - Amsterdam (1)

 

 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…


İç Hat Bağlantı İmkanı !


Yol Üzeri Extra Tur Bulunmamaktadır!08 Ekim 2018 Hareket…7 Gece 8 Gün

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 410 Euro yerine 350 EURO !!!

Danimarka Kraliyet Şatoları Turu (60 €) + Fiyord Turu (185 €) + Flambana Dağ Treni Turu (90 €) + Stockholm Güzelleri Turu (75 € )
410 Euro yerine 350 Euro

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – STOCKHOLM

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05:00 itibarı ile Türk Hava Yolları kontuarlarında gerçekleştirebileceğiniz pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından, uçak bekleme salonunda rehberimiz ile buluşarak Türk Hava Yolları ‘nın TK1793 sefer sayılı uçuşu ile 07:30’da Stockholm’e hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 10:00 ‘da Stockholm’ e varış. Stockholm ‘e varışımız ve valiz işlemleri ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turu için hareket ediyoruz. 14 ada üzerine kurulu, kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu büyüleyici şehirde, Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası şehir merkezinde serbest zaman, otelimize transfer.


2. Gün: STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Stockholm Güzelleri Turu (75 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda Stockholm ‘ü oldukça kapsamlı şekilde yaşama şansınız olacaktır. Turda ilk durağımız Djurgarden Adası ve bu adada yer alan Vasa Müzesi ‘dir. İsveç Kraliyet Ailesi ‘nin uzun yıllar boyunca av mekanı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi ‘nde, 17. Yy da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi ‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç ‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna ‘da, İsveç ‘yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında Stockholm ‘deki otelimize dönüyoruz.


3. Gün: STOCKHOLM – KARLSTAD – OSLO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin Oslo ‘ya doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Stockholm – Oslo arası yolculuğumuzda ilk durak noktamız yolumuzun üzerinde ve aynı zamanda Vanern Gölü ‘nün kuzeyinde bulunan Karlstad ‘dır. Karlstad ‘a vardığımızda öncelikle panoramik bir şehir turu ve hemen sonrasında öğle yemeği için serbest zaman sunuyoruz. Bu şehir turumuz süresince Karlstad Katedrali, Karlstad şehir meydanı, Varmland Müzesi görülecek yerler arasındadır. Vanern Gölü ve Kinnekulle Dağı ‘nın harika manzarası fotoğraf tutkunları için kaçırılmayacak fırsattır. Tur ve serbest zaman sonrasında Oslo yolculuğumuza devam ediyor ve Oslo ‘ya varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir tanıtım turu süresince Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turu sonrasında Oslo ‘daki otelimize yerleşiyoruz.


4. Gün: OSLO

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte yine tam gün sürecek olan Fyord Turu ‘nu (185 €) düzenliyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak olağan üstü tabiat güzellikleri eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs seyahati sonrasında Flam ‘a varışımız ile birlikte turumuz da başlamış oluyor. Flam yolcuğumuz esnasında Borgund Kalesi ‘nin çivi kullanılmadan yapılışı ve dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal Tüneli bizleri şaşırttığı kadar kendisine hayran da bırakacak. Flam ‘a vardığımızda dileyen misafirlerimizin eşsiz tabiatı fotoğraflaması, dileyen misafirlerimizin sağlık yürüyüşü yapması, dileyenlerin ise öğle yemeği alması için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Flambana Dağ Treni Turu (90 €) düzenliyoruz. Birçok gezginin ölmeden önce görülecekler / yapılacaklar listesinde kendine yer bulan bu eşsiz tren yolculuğu ile muhteşem vadiler ve göller eşliğinde Myrdal ‘a seyahat ediyoruz. Kjosfossen Şelalesi ‘nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında tekrar Flam ‘a geri dönüyoruz. Flam’da serbest zaman değerlendiren misafirlerimiz ile buluşarak Flam – Gudvangen arasında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu tekne turu esnasında oldukça yüksekten akan şelalelerin manzarası ve küçük Flam köyleri sizleri büyüleyecek. Turumuz sonrasında Oslo ‘daki otelimize dönüyoruz


5. Gün: OSLO - HELSİNGBORG

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Helsingborg ‘a doğru yola çıkıyoruz. Göteborg üzerinden gerçekleştireceğimiz yolculuğumuz sonrasında Helsingborg ‘a varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İsveç ‘in güneyinde yer alan ve bölgede önemli bir ticaret ve kültür noktası olan Helsingborg şehir tanıtım turumuzda, yemyeşil parkların ve kıyı manzarasının karşıladığı şehirde aynı zamanda gözetleme kulesi olarak da kullanılmış olan Helsingborg Kalesi ( Karnan ) , ST.Mary Kilisesi, Radhuset, butik alışveriş dükkanları ve tarihi yürüyüş alanları ilginizi çekecektir. Helsingborg şehir tanıtım turu sonrasında serbest zaman ve otelimize transfer.


6. Gün: HELSİNGBORG – MALMÖ – KOPENHAG - HAMBURG

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz VE Kopenhag ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz süresince ilk durağımız Malmö olacaktır. İsveç ‘in 3. büyük kenti olan Malmö ‘ye varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında. Malmö kalesi, Turning Törso Binası, Liman bölgesi görülecek başlıca yerler arasındadır. Limanın eşsiz manzarasının keyfini çıkartmak adına vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Kopenhag ‘a devam ediyoruz. Kopenhag’a varışımız ile birlikte oldukça kapsamlı olarak gerçekleştireceğimiz şehir tanıtım turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk olarak 1350 ‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond ( Kara Elmas )  ve Kopenhag ‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykelini görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası şehir merkezinde öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte Kraliyet Şatoları Turu (60 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod ‘da bizi tüm ihtişamı ile Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peysajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı ‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından bir sonraki durağımız Helsingör olacaktır. Helsingör ‘e vardığımızda bize, Shakespeare ‘in Hamlet ‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Sarayı merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel saraylarından birisi olan ve yer yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi ‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi , kraliyet sarayı , hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare ‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi vereceğimiz fotoğraf molası ardından Helsingör gezimizi tamamlayarak turumuzu bitirdikten sonra Kopenhag ‘a geri dönüyor ve Hamburg ‘a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Hava ve yol durumuna göre feribot ya da köprü otoban ulaşımı ile Hamburg ‘a varışımız ardından otelimize yerleşiyoruz


7. Gün: HAMBURG – BREMEN - AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından düzenlenecek olan Hamburg şehir tanıtım turu esnasında Şehir Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Brerem ‘e doğru yola çıkıyoruz. Kendi adını taşıyan Bremen eyaletinin de aynı zamanda başkenti olan ve Weser Irmağı ‘nın kıyısında eşsiz güzelliği ile bizleri karşılayan Bremen kentine vardığımızda gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Bremen Mızıkacılarına ait Heykel, Hükümet Konağı, St. Petri Kilisesi, zaanatkar odası "Schütting", ticaret evleri, Bremen'in simgesi ve hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi panoramik göreceğimiz yerler arasındadır. Bremen ‘de gerçekleştirdiğimiz şehir turu ve rehberimizin sunacağı serbest zaman sonrasında Amsterdam yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam üzeri saatlerinde Amsterdam ‘a varışımız ile birlikte panoramik şehir tanıtım turumuzu düzenliyoruz. Panoramik şehir tanıtım turu esnasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.


8. Gün: AMSTERDAM – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Şehirde sunulacak serbest zaman sonrasında, rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde otobüsümüz ile havalimanına transfer, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1954 sefer sayılı uçuşu ile 19.15’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.45’de İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na varış. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Stockholm (ARN) / Amsterdam (AMS) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti
 • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,
 • Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  
 • Stockholm, Karlstad, Oslo, Helsingborg, Malmö, Kopenhag, Hamburg, Bremen, Amsterdam panoramik şehir turları
 • İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri  
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri.
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ,
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 
 • Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: Atatürk Havalimanı

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

*** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

*** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 

*** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Gerekmemektedir


Bu tur programına katılmak isteyen normal pasaport sahiplerinin , tur tarihlerini kapsayan geçerli Schengen vizeleri bulunmaması halinde aşağıda detayları verilen evrakları hazırlayarak acentemiz kanalı ile vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

 

TURİSTİK SCHENGEN VİZESİ 


Ortalama İşlem Süresi

Schengen vizesi başvurusu işlemleri , seyahatin gerçekleşeceği döneme bağlı olarak konsolosluğun yoğunluğuna göre ortalama 5 işgünü sürmektedir.


Şahsi Başvuru ve Parmak İzi Uygulaması Hakkında :

*        Son 5 sene içerisinde herhangi bir Schengen Konsolosluğu ‘nda vize işlemleri amacıyla parmak izi uygulamasına tabi tutulmamış başvuru sahiplerinin , evraklar işleme girdikten sonra belli olacak gün ve saatte parmak izi uygulaması amacıyla vize başvuru merkezinde bulunmaları gerekecektir.
( Bu uygulama şahsi başvuru niteliğinde olmayıp, sadece parmak izi alımı için yapılmaktadır )

*        Daha önce herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ve ilk kez Schengen vizesi alacak başvuru sahiplerinin , ikamet ettikleri bölgeye bağlı konsolosluğa şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İşverenlerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla seyahat tarihlerini , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi

*        Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )

*        Vergi levhası fotokopisi

*        Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

*        İmza sirküleri fotokopisi

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibine yada şirkete ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

  

Devlet Memurlarının Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Bağlı bulunduğunuz devlet kurumundan görevinizi , seyahat tarihlerinde izinli olduğunuzu belirten , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış resmi dilekçe

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Görevli kimlik kartı fotokopisi

*        Son 3 aylık maaş bordrosu

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Çalışanların Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Çalışanı olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla çalışanın ismi , görevi , seyahat tarihleri , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Çalışılan Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )

*        Çalışılan şirketin vergi levhası fotokopisi

*        Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

*        Çalışılan şirketin İmza sirküleri fotokopisi

*        SGK işe giriş bildirgesi

*        Son 3 aylık maaş bordrosu

*        SGK prim dökümü

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

 

 

Emeklilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Emekli olduğunuz banka yada kurumdan alınmış maaş dökümü

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Öğrencilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        18 yaşından küçük tüm başvuru sahipleri için ebeveynlerinin noterden aldıkları muvaffakatname yazısı

*        Başvuru sahibi tarafından ( başvuru sahibi 18 yaşından küçükse sponspor ebeveyni tarafından ) ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Okuldan alınan öğrenci belgesi

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise sponsor ebeveynin ) banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Avukatların Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Bağlı bulunulan barodan alınan , seyahat tarihlerini ve amacını belirtir ıslak imzalı ve kaşeli vize başvuru dilekçesi

*        Barodan alınan kayıt belgesi

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Vergi levhası fotokopisi

*        Eğer hukuk bürosunda çalışan iseniz ; SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordroları

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Belge No : A-9295
Copyright © 2016 İstya Tur ve Turizm Ticareti Ltd. Şti. / Tüm hakları saklıdır.
İstyatur.com’da yayınlanan tüm fiyatlar ilgili üründe kontenjan olması durumunda ve belirli dönemlerde geçerlidir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İstyatur sorumlu tutulamaz.