Büyük Almanya ve Prag - THY
Bremen - Hamburg - Berlin (1) - Prag (3) – Würzburg (1) – Rothenburg - Augsburg (2) - Stuttgart
Kişi Başı
En Ucuz Tarih
Gece Sayısı
7 Gece 8 Gün
Türk Hava Yolları tarifeli seferi
3 ve 4 yıldızlı şehir dışı oteller
Bremen - Hamburg - Berlin (1) - Prag (3) – Würzburg (1) – Rothenburg - Augsburg (2) - Stuttgart
Türkçe rehberlik hizmetleri ve panoramik şehir turu dahildir.
Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaporta vize gerekmez.
Tur Programını Yazdır
Fiyat
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
 
Hesaplayın 

BÜYÜK ALMANYA ve PRAG


Bremen - Hamburg - Berlin (1) - Prag (3) – Würzburg (1) – Rothenburg -

Augsburg (2) - Stuttgart

 

 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkanı!


 

 

19 Ağustos 2018 Hareket… 7 Gece 8 Gün

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 195 Euro yerine 150 EURO !!!

Dresden (40 €) + Karlovy Vary (40 €) + Romantik Yol Güzelleri (40 €) + Münih & Füssen ve Şatolar (75 €)
195 Euro yerine 150 Euro

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 325 Euro yerine 250 EURO !!!

Extra Tur A Paketi (195 €) + Viyana (90 € ) + Prag Şaheserleri & Vltava (40 €)
325 Euro yerine 250 Euro

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – BREMEN - HAMBURG - BERLİN

Atatürk Havalimanı, Dış hatlar gidiş terminalinde saat 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinizin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1331 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.20’de gerçekleşecek olan uçuşumuz ardından yerel saat ile 10:45 ‘de Bremen ‘e varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile ilk olarak panoramik Bremen şehir turu düzenliyoruz. Turumuzda Bremen Mızıkacıları Heykeli, Hükümet Konağı, St. Petri Kilisesi, Bremen'in simgesi Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Bremen şehir turu ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Avrupa’nın en büyük ikinci limanına ev sahipliği yapan, Orta ve Kuzey Avrupa ticaretinin dünyaya açılan kapısı, kanallar şehri Hamburg’a hareket. Hamburg ‘a varışımız ile birlikte panoramik Hamburg şehir turu. Turumuzda Şehir Limanı, Binnen ve Aussenalster Gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Berlin’e hareket ve otelimize yerleşme.


2. Gün: BERLİN – (DRESDEN) - PRAG

Otelde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve panoramik Berlin şehir turu.  Almanya’nın en gelişmiş ve en büyük şehri olan, aynı zamanda Avrupa Kültür Başkentlerinden bir tanesi olma özelliğini elinde bulunduran Berlin’de yapacağımız panaromik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Tur bitimi Prag’a hareket. Prag ‘a doğru gerçekleştireceğimiz yolculuk esnasında yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte Dresden Turu (40 €) düzenliyoruz. Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresden’de, İkinci Dünya Savaşı sonrası küllerinden yeniden doğan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayı ‘nı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Prag ‘a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: PRAG

Otelde alınacak kahvaltının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Şaheserleri ve Vltava tekne turuna katılabilirler (40 Euro). Alan Levy ’nin ‘’Hayatımın mucizesi, her sabaha 21’inci yüzyılın Prag’ında uyanmak’’ dediği gibi turumuza Vltava tekne turumuz ile başlıyoruz. Charles köprüsünden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından geçerken Orta Çağ’da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz için hareket.Doğa ile iç içe olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugüne hizmet veren fünikülerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapılan Petrin Gözlem Kulesinden,dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair KarelHynenchMacha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer.


4. Gün: PRAG – (VİYANA)

Otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Turu’na (90 €) katılabilirler, panoramik Viyana şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz.  Şehir turu esnasında, Opera, Üniversite ve Parlemento Binası ile Viyana Tiyatrosu, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi, Belvedere Saray, Mariahilfer Strasse, Stephansdom, Kaertner Strasse, Karlsplatz göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde Prag’a dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz.


5. Gün: PRAG – (KARLOVY VARY) - WÜRZBURG

Otelde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Würzburg’a hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Karlovy & Vary turu (40 Euro). 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çari Büyük Petro nun ve Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen ,granat ,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı  satış mağazalarında alışveriş için zaman bulabilebileceksiniz. Tur bitimi prensler şehri olarak bilinen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘nde yer alan Würzburg’a hareket ve panoramik Würzburg şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi göreceğimiz yerler arasında.Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: WÜRZBURG – ROTHENBURG – (DINKELSBÜHL & NÖRDLİNGEN) - AUGSBURG

Otelde alınacak kahvaltının ardından Augsburg ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız ilk durağımız Rothenburg ob der Tauber olacaktır. Otuz Yıl Savaşları ‘nda düşman saldırılarına savunma amacı ve özelliği ile inşa edilen ve bu avantajı sayesinde neredeyse hiçbir zarar görmeden gönümüze kadar gelen Rothenburg, Avrupa ‘da Orta Çağ’ın en iyi korunduğu yer olarak değerlendirilir ve bu konuda hakkıyla üne sahiptir. Masalsı dekorasyona sahip Rothenburg ‘un sokakları ve pencerelerinden rengarenk çiçekler sarkan eski evleri arasında yapacağımız yürüyüş anında kendinizi Orta Çağ ‘a zaman yolculuğunda hissedeceksiniz. Rothenburg turumuz sonrasında Augsburg’a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.
Arzu eden misafirlerimizile yol üzerinde Romantik Yol Güzelleri Turu (40 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız Dinkelsbühl ‘dür. Kale duvarları ile çevrili olması ve şehrin tek girişinin Rothenburger Kapısı olması sebebi ile Dinkelsbühl, Orta Çağ ‘ın tüm izlerini günümüze kadar koruyarak taşıyan ve yansıtan 11.000 nüfuslu bir şehirdir. Ana meydan olan Arnavut kaldırımlı Marktplatz, Orta Çağ ‘dan kalan kiliseler, kuleler ve Bavyera Evleri görülmeye değer yerlerdir.
Turumuzda son durağımız ise Nördlingen ‘dir. Rothenburg ve Dinkelsbühl gibi kalelerin sardığı Orta Çağ kenti olan Nördlingen ‘de görülecek en önemli yer St.Georgkirche ‘dir. Nördlingen’ in ziyaretçileri için en ilginç özelliklerinden biri ise 15 milyon yıl önce düşen bir meteoru oluşturduğu krater üzerinde bulunuyor olması ve evlerin yapımında, bu meteorun çarpması sonucu ortaya çıkan 0,2 mm ‘den dahi küçük elmasları içeren taşların kullanılmış olmasıdır. Bol bol fotoğraf çekeceğiniz günün sonunda Bavyer Eyaleti ‘nin 3. Büyük kendi olan Augsburg ‘a varışımız ardından panoramik şehir turu düzenliyoruz. Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı gibi önemli yerler panoramik şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve geceleme Augsburg ’daki otelimizde.


7. Gün: AUGSBURG – (MÜNİH & FÜSSEN ve ŞATOLAR)

Kahvaltının ardından Augsburg ‘da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile tam gün sürecek olan Münih & Füssen ve Şatolar Turu (75 €) düzenliyoruz. Extra tur programımızın ilk durağı Füssen olacaktır. Avusturya sınırında bulunan Füssen ‘e varışımız ardından panoramik şehir turu. Romantik yol üzerinde bulunan ve sadece 14.000 nüfuslu küçük bir şehir olan Füssen ‘deki turumuz esnasında Belediye Binası ‘nın bulunduğu şehrin merkezi ve dar sokaklardan oluşan eski şehir merkezi, şehrin içinden geçen suni bir şelale olan Lechfall ve Wieskirche görülecek yerler arasındadır. Füssen’deki keyifli gezimizin hemen sonrasında, Scwangau Kasabası, Alplerin eteklerinde, göller üzerinde kurulmuş muhteşem dağ manzarasına sahip ve aynı zamanda Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu ve Hohenschwangau Şatosu ‘nun çevresinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında durağımız Linderhof Sarayı olacaktır.  Kral II. Ludwig zamanında yapımı tamamlanan ve kuğuların gezinize eşlik edeceği parkı, heykeller ile donatılmış ve simetrik bahçesi ile Linderhof Sarayı tüm ihtişamıyla sizleri büyüleyecektir.  Linderhof Sarayı gezimiz sonrasında turumuzun bir sonraki durağı Oberammergau olacaktır. Evlerinin duvarlarında ünlü masal karakter ve kahramanlarının resmedildiği, Kofel Dağı’nın eteklerinde yer alan Oberammergau Kasabası ‘nın masalsı sokaklarında bir gezi düzenliyor ve sonrasında öğle emeği için serbest zaman sunuyoruz. Turumuzun son durağı olan Münih’e varışımız ardından kapsamlı bir şehir turu alıyoruz. Bu turumuz esnasında Gotik yapıya sahip ve 1488 yılında inşa edilen şehrin en görkemli yapısı olarak değerlendirilen Frauenkirche, Tuz Pazarı, Bavyera Opera Binası, Ulusal Tiyatro Binası, Viktualienmarkt, Marienplatz görülecek yerler arasındadır. Münih şehir turumuz sonrasında Augsburg ‘daki otelimize geri dönüyoruz.


8. Gün: AUGSBURG - STUTTGART - ISTANBUL

Otelde kahvaltı ve odaların boşaltılması işlemlerinin Stuttgart doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Almanya ‘nın en büyük 6. şehri ve aynı zamanda Baden-Württemberg eyaletinin başkenti olan Stuttgart ‘a varışımız ardından panoramik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Mercedes-Benz fabrika ve müzesini de içinde barındıran bir sanayi kendi olmasına rağmen, kültürel ve tarihsel varlıklarını çok iyi korumuş olan Stuttgart, coğrafi konumu sebebi ile de Almanya ‘nın en çok doğal güzelliklere sahip şehirlerindendir. Şehrin tarihi merkezi olan Schossplatz Meydanı, Neues Schoss (Yeni Saray), Altes Schloss (Eski Saray), Ludwingsburg Sarayı, küp şeklindeki cam binası ile dikkat çeken Sanat Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrasına Stuttgart Havalimanı ‘na transfer ve Türk Hava Yolları ‘nın TK1706 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.25’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 23.20’de Atatürk Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile ile Atatürk HL (IST) – Bremen (BRE) / Stuttgart (STR) – Atatürk HL (IST) gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,
 • Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  
 • Bremen, Hamburg, Berlin, Würzburg, Rothenburg, Augsburg, Stuttgart panoramik şehir turları
 • İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri  
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri.
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 
 • Müze ve Ören yeri , Kale & Şato giriş ücretleri ,
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 
 • Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar

 

*** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

Vize

*** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 

*** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Gerekmemektedir


Bu tur programına katılmak isteyen normal pasaport sahiplerinin , tur tarihlerini kapsayan geçerli Schengen vizeleri bulunmaması halinde aşağıda detayları verilen evrakları hazırlayarak acentemiz kanalı ile vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

 

TURİSTİK SCHENGEN VİZESİ 


Ortalama İşlem Süresi

Schengen vizesi başvurusu işlemleri , seyahatin gerçekleşeceği döneme bağlı olarak konsolosluğun yoğunluğuna göre ortalama 5 işgünü sürmektedir.


Şahsi Başvuru ve Parmak İzi Uygulaması Hakkında :

*        Son 5 sene içerisinde herhangi bir Schengen Konsolosluğu ‘nda vize işlemleri amacıyla parmak izi uygulamasına tabi tutulmamış başvuru sahiplerinin , evraklar işleme girdikten sonra belli olacak gün ve saatte parmak izi uygulaması amacıyla vize başvuru merkezinde bulunmaları gerekecektir.
( Bu uygulama şahsi başvuru niteliğinde olmayıp, sadece parmak izi alımı için yapılmaktadır )

*        Daha önce herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ve ilk kez Schengen vizesi alacak başvuru sahiplerinin , ikamet ettikleri bölgeye bağlı konsolosluğa şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İşverenlerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla seyahat tarihlerini , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi

*        Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )

*        Vergi levhası fotokopisi

*        Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

*        İmza sirküleri fotokopisi

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibine yada şirkete ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

  

Devlet Memurlarının Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Bağlı bulunduğunuz devlet kurumundan görevinizi , seyahat tarihlerinde izinli olduğunuzu belirten , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış resmi dilekçe

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Görevli kimlik kartı fotokopisi

*        Son 3 aylık maaş bordrosu

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Çalışanların Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Çalışanı olduğunuz şirketin antetli kağıdına , ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla çalışanın ismi , görevi , seyahat tarihleri , seyahat amacını belirten vize başvuru dilekçesi

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Çalışılan Şirketin faaliyet belgesi ( son 3 ay içinde alınmış ve orijinal olmalı )

*        Çalışılan şirketin vergi levhası fotokopisi

*        Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

*        Çalışılan şirketin İmza sirküleri fotokopisi

*        SGK işe giriş bildirgesi

*        Son 3 aylık maaş bordrosu

*        SGK prim dökümü

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

 

 

Emeklilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Emekli olduğunuz banka yada kurumdan alınmış maaş dökümü

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Öğrencilerin Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        18 yaşından küçük tüm başvuru sahipleri için ebeveynlerinin noterden aldıkları muvaffakatname yazısı

*        Başvuru sahibi tarafından ( başvuru sahibi 18 yaşından küçükse sponspor ebeveyni tarafından ) ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Okuldan alınan öğrenci belgesi

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise sponsor ebeveynin ) banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

Avukatların Hazırlaması Gereken Evraklar :

*        Bağlı bulunulan barodan alınan , seyahat tarihlerini ve amacını belirtir ıslak imzalı ve kaşeli vize başvuru dilekçesi

*        Barodan alınan kayıt belgesi

*        Başvuru sahibi tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış ıslak imzalı olmak kaydıyla seyahat tarihleri , seyahat amacı ve vize talebini belirten vize başvuru dilekçesi

*        Vergi levhası fotokopisi

*        Eğer hukuk bürosunda çalışan iseniz ; SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordroları

*        T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

*        Seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport

*        2 adet , son 3 ay içinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biometrik fotoğraf

*        Vize başvuru formu

*        Başvuru sahibinin şahsına ait banka hesap dökümü ( bankadan alınmış , ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Son 3 aylık hesap hareketlerinin tümünü göstermelidir ve imzalayan banka yetkilisinin imza sürkülerinin fotokopisi alınmalıdır)

*        Başvuru sahibine ait varsa araç ruhsatı , ev yada arsa tapusu fotokopileri

*        Seyahat süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigorta Poliçesi

*        Uçak bileti & rezervasyonu görselleri

*        Konaklanacak otele ait rezervasyon onayı & voucher ( konsolosluk otelden telefon ile teyit almaktadır )

*        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Belge No : A-9295
Copyright © 2016 İstya Tur ve Turizm Ticareti Ltd. Şti. / Tüm hakları saklıdır.
İstyatur.com’da yayınlanan tüm fiyatlar ilgili üründe kontenjan olması durumunda ve belirli dönemlerde geçerlidir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından İstyatur sorumlu tutulamaz.