Büyük İtalya ve Nice - THY Tur Programı


Büyük İtalya ve Nice

 

Nice (2) - Milano (1) - Venedik (1) - Floransa (1) - Napoli - Roma (2)

 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile  

Atatürk Havalimanı 'ndan Nice gidiş - Roma dönüş !!

25 Mart & 02, 16 Temmuz & 13, 27 Ağustos 2018 Hareket... 7 Gece

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 205 Euro yerine 150 EURO !!!

Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Siena Turu (35€) & Pisa Turu (35 €) + Roma İkonları & Vatikan (55 € )
205 Euro yerine 150 Euro

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 370 Euro yerine 295 EURO !!!

Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Siena Turu (35€) & Pisa Turu (35 €) + Roma İkonları & Vatikan (55 € )
+ Öğle Yemekli Pompei (45 €) + Cannes & St.Tropes (65 €) + Monaco & Monte Carlo (55 €) +
370 Euro yerine 295 Euro

Kalkış Yerleri: Atatürk Havalimanı
PROGRAM
1. Gün: İSTANBUL – NİCE
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1813 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.20’de Nice ‘e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.35’de Nice ‘e varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak Nice şehir turu için hareket. Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Nice Gece Turu (15 Euro) ve tur sonrasında otelimize dönüyoruz.

2. Gün: NİCE
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes & St.Tropez turuna katılabilirler (65 Euro). Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. ; Fransa’nın Güneydoğu’sunda yer alan St.Tropez 2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St.Tropez 1956 yılında Brigitte Bardot ’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turumuza katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Cote D’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları ile en güzel yamaçları gezilerek Monaco Prensliği ‘ne varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

3. Gün: NİCE – MİLANO
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Milano’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (40 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Milano’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

4. Gün: MİLANO – VENEDİK
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinden dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turumuza katılabilirler (40 Euro). Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare`in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet `in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi`ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Venedik’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano Adalar (45 Euro) ve / veya Gondol Turu (25 Euro) turumuza katılabilirler. Venedik kanallarında yapacağımız güzel turumuzun ardından tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5. Gün: VENEDİK – FLORANSA
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Floransa’ya transfer. Varışımıza istinaden şehir turu. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo ‘nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa Turuna katılabilirler (35 Euro).  Pisa, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

6. Gün: FLORANSA – ROMA
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (35 Euro). Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur bitimi Roma’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Roma’ya varışımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Vatikan ( San Pietro ) , ardından Avrupa Medeniyeti ‘ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma ‘da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Castel San`t Angelo - Melekler Şatosu, Navona Meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7. Gün: ROMA – NAPOLİ ( Outlet Turu Dahil )
Kahvaltının ardından Roma’nın güneydoğusunda yer alan Napoli şehrine hareket ediyoruz. Napoli ‘ye varışımızın ardından panoramik şehir turu düzenliyoruz. Napoli panoramik şehir turunda Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Piazza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei (45 Euro) turumuza katılabilirler.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı`nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu ve öğle yemeği sonrasında tüm grup ile birlikte keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti ve ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

8. Gün: ROMA – İSTANBUL
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri ardından özel otobüsümüz ile panoramik olarak Roma şehir turu için hareket. Panoramik Roma şehir turumuz esnasında, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu bitiminde Roma Havalimanı ‘na doğru yola çıkıyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1866 sefer sayılı uçuşu ile 15:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:05’de İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na hoş geldiniz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

v  Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Atatürk HL – Nice / Roma – Atatürk HL uçak bileti,

v  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

v  Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

v  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

v  Nice, Milano, Venedik, Floransa, Napoli, Roma panoramik şehir turları 

v  Venedik ‘te Vapuretto Ücreti ve Napoli’de Outlet Turu

v  Otel vergileri,

v  Turist şehir vergileri,

v  Türkçe rehberlik hizmetleri.

v  TURSAB Mesleki Sorumluluk SigortasıFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

v  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

v  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

v  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

v  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

v  Müze ve ören yerleri girişleri,

v  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

v  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Istya Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Istya Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Istya Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


İptal Şartları

Nispetiye Cad. Bilgin Sok. Gül Apt. No 6/3 Etiler İstanbul
0850 433 0 478


Bu çıktı 16.02.2019 05:58 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.